گردو محلی جای لاستیک های بی کیفیت را گرفت

آجیل یک غذای طبیعی خوشمزه، مغذی و قابل خوردن است. اکثر آجیل ها آماده مصرف هستند و نیازی به پردازش ندارند.

 با این حال، دیگران باید قبل از مصرف یک سری مراحل را طی کنند. گردو و بادام دو آجیل محبوب در جهان هستند. این مقاله فواید گردو و بادام را برای سلامتی به شما معرفی می کند.

گردو محلی که به نام گردو نیز شناخته می شود، نوعی گردو است که حاوی دانه های خوراکی است.

اگرچه این آجیل بومی مدیترانه و آسیای مرکزی است، اما به رژیم غذایی انسان راه پیدا کرده است. بسته به تمایل شخصی، گردو را می توان به صورت خام یا بو داده مصرف کرد.

بادام از دانه های درخت ترمینالیا کاتپا است که خوراکی است. با این حال، در نیجریه، درخت Terminalia catappa، همچنین به عنوان درخت بادام شناخته می شود، معمولا به عنوان  درخت “میوه” نامیده  می شود.

 درختان بادام در همه جا در آسیا، آفریقا و استرالیا یافت می شوند، اما به ویژه در منطقه جنوبی نیجریه محبوب هستند.

گردو و بادام سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های مفید برای قلب هستند. آنها معمولاً با هم به عنوان میان وعده خورده می شوند یا با هم خیس می شوند و برای اهداف دارویی مصرف می شوند. با این حال، فواید سلامتی بادام و گردو چیست؟

چربی های غیراشباع انواع چربی های سالم هستند و بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم هستند. این چربی ها می توانند به کاهش خطر بیماری قلبی و کاهش سطح کلسترول کمک کنند. گردو و بادام سرشار از چربی های غیراشباع هستند که برای بدن مهم هستند.

یکی از راه های کاهش خطر ابتلا به سرطان، مصرف آجیل به ویژه گردو، بادام زمینی و بادام است. بنابراین هر چه بیشتر آنها را مصرف کنید، خطر ابتلا به سرطان کمتر می شود.

 در واقع،  یک مطالعه در سال 2015  ارتباط بین مصرف آجیل و خطر ابتلا به سرطان را بررسی کرد. آنها دریافتند که خطر ابتلا به سرطان سینه در بین افرادی که مقادیر بیشتری گردو و بادام مصرف می‌کنند در مقایسه با افرادی که مصرف نمی‌کنند، به میزان قابل توجهی کمتر است.

گردو و بادام حاوی آنتی اکسیدان ها، پلی فنول ها، ویتامین E، فیبر و فلاونوئیدها هستند که به پیشگیری از بیماری های قلبی و فشار خون بالا کمک می کنند.

 برای این منظور، پزشکان مصرف منظم یک مشت گردو و بادام را توصیه می کنند.