زعفران سحرخیز عمده باعث زیبا شدن فرزندتان می شود

همانطور که حتماً همه شما شنیده اید زعفران سحرخیز عمده دارای خواص شگفت انگیز بسیاری می باشد.

زعفران سرشار از آنتی اکسیدان است. رادیکال های آزاد مخرب را خنثی می کند. این رادیکال‌های آزاد منجر به تولید تومورهایی می‌شوند که ممکن است باعث سرطان شوند.

 مطالعات نشان می دهد که التهاب مزمن و استرس اکسیداتیو از علل اصلی بیماری های مرتبط با افزایش سن و سرطان هستند.

آنتی اکسیدان های موجود در زعفران سلول های سرطانی را به ویژه در روده بزرگ، پوست، پروستات، ریه و غیره هدف قرار داده و سرکوب می کنند و با حفظ سلول های سالم از رشد آن ها جلوگیری می کنند.

سندرم پیش از قاعدگی (PMS) یک اصطلاح جمعی برای مجموعه ای از عدم تعادل های فیزیکی، عاطفی و روانی است. علائم قبل از شروع دوره قاعدگی ظاهر می شود. زعفران ممکن است به کاهش علائم PMS کمک کند.

مشاهدات علمی حاکی از آن است که مصرف روزانه 30 میلی گرم زعفران موثرتر از درمان پلاسبو است. علاوه بر این، سطح کورتیزول (هورمون استرس) کاهش می یابد و اضطراب را کاهش می دهد.

زعفران

طبق مطالعات ، مکمل‌های حاوی داروهای تقویت‌کننده قوای جنسی میل جنسی شما را تقویت می‌کنند. زعفران ممکن است برای مردان و زنان خاصیت تقویت جنسی داشته باشد.

 بنابراین، مصرف منظم زعفران تجویز شده ممکن است عملکرد نعوظ را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. موثر است، به ویژه برای کسانی که تحت داروهای ضد افسردگی هستند.

فیبر غذایی موجود در زعفران باعث می شود برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید. بنابراین افرادی که از مکمل‌های زعفران استفاده می‌کنند احساس سیری قابل توجهی می‌کنند.

 همچنین فیبر غذایی اشتها را کاهش می دهد و میان وعده های ناسالم را کاهش می دهد. در نتیجه از پرخوری جلوگیری می کند و کاهش وزن را افزایش می دهد.

طبق تحقیقات، آنتی اکسیدان های موجود در زعفران می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد. فلاونوئیدها، به ویژه لیکوپن موجود در زعفران می توانند محافظت بیشتری ایجاد کنند. 

زعفران سرشار از پتاسیم است. از این رو مصرف منظم زعفران به گشاد شدن رگ های خونی کمک می کند. انسداد شریان های شما را بیشتر از بین می برد. بنابراین، زعفران فشار خون شما را کاهش می دهد تا از ایست قلبی و سکته جلوگیری کند.

یک مطالعه نشان می دهد که مردم منطقه مدیترانه که زعفران را به عنوان بخشی از رژیم غذایی منظم مصرف می کنند، موارد کمتری از بیماری های قلبی را گزارش می کنند. 

ممکن است به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی زعفران باشد. همچنین دارای مزایای کاهش کلسترول است. علاوه بر این، وجود کروستین باعث کاهش کلسترول بد یا مضر خون شما می شود. 

همچنین از مسدود شدن رسوبات چربی در رگ ها و شریان ها جلوگیری می کند. بنابراین، خطر حملات قلبی یا اختلالات قلبی مرتبط را کاهش می دهد. زعفران همچنین ایمنی بدن شما را تقویت می کند.