روغن کنجد فرابکر درنیکا تصلب شرایین را بر طرف می کند

استفاده از روغن کنجد فرابکر درنیکا  برای پوست چه فوایدی دارد؟

روغن کنجد دارای خواص زیر است که به تبدیل آن به روغنی مفید برای پوست شما کمک می کند.

آنتی اکسیدان: این بدان معناست که توانایی مقابله با آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد یا مولکول های ناپایدار را دارد که می توانند به ساختار سلولی پوست شما آسیب برسانند.

ضد میکروبی: این بدان معنی است که می تواند میکروارگانیسم های مضر را از بین ببرد یا رشد آنها را متوقف کند.

ضد التهاب: این بدان معنی است که می تواند التهاب و تورم را کاهش دهد. روغن کنجد در مقیاس کودوژنیک نیز دارای رتبه متوسط ​​پایینی است.

این پایگاه داده غیررسمی روغن ها و کره های مختلف را بر اساس خاصیت مسدود کنندگی منافذ آنها رتبه بندی می کند. مقیاس از صفر تا پنج متغیر است.

رتبه صفر به این معنی است که یک روغن منافذ شما را مسدود نمی کند، در حالی که رتبه پنج به این معنی است که این کار را می کند.

بر اساس مطالعه‌ای که در سال 1989 در مجله انجمن شیمی‌دانان آرایشی منتشر شد، روغن کنجد تصفیه‌شده دارای رتبه کودوژنیک یک و روغن کنجد تصفیه نشده دارای رتبه سه است.

روغن

روغن های غیر کومدون زا، مانند روغن کنجد، گزینه های خوبی برای بسیاری از انواع پوست هستند.

از آنجایی که روغن‌های غیر کومدوژنیک منافذ را مسدود نمی‌کنند، روغن کنجد ممکن است روی پوست‌های مستعد آکنه به خوبی عمل کند.

خواص ضد التهابی روغن کنجد ممکن است به توانایی های آن در مبارزه با آکنه نیز بیفزاید، اگرچه در حال حاضر هیچ داده علمی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

اگرچه مطالعات روی روغن کنجد محدود است، به ویژه با توجه به مزایای مراقبت از پوست، برخی از اکتشافات در مورد خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ضد التهابی آن وجود دارد.

یک مطالعه حیوانی در سال 2005 نشان داد که استفاده موضعی از روغن کنجد ممکن است استرس اکسیداتیو را کاهش دهد، که می تواند منجر به آسیب سلولی یا بافتی شود.

یک مطالعه اخیر روی حیوانات نشان داد که استفاده موضعی از روغن کنجد برای بهبود زخم‌های سوختگی درجه دو مفید است.

یک مطالعه کوچک منبع معتبر نشان داد که روغن کنجد، همراه با ماساژ، به طور قابل توجهی درد مرتبط با ترومای اندام را در بین بیماران اورژانس کاهش می دهد.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روغن کنجد ممکن است به فیلتر اشعه ماوراء بنفش (UV) کمک کند، اما نه به اندازه ای که محصولات طراحی شده برای این منظور می توانند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.